showcase
Teams
 
 
 
 
 
 
 

Molten teams

13 RED NATIONAL

COACHES: John Kordes, Lewis Coatley, & Katie Leese

#

NAME

POSITION

GRADE

HEIGHT

GRADE SCHOOL

1

Kayla Bryant

OH

7

5'8

Our Lady of Lourdes

3

Ally Brown

S/DS

7

5'4

Our Lady of Lourdes

4

Brenna Wyman

S/DS

7

5'6

St. Edward

5

Emma DeSensi

DS

7

5'5

St. Mary

7

Faith Rachel

OPP

7

5'9

Our Savior Lutheran

12

Maddie Vaughn

DS

7

5'2

St. Mary

15

Ainsley Clark

MH

7

5'10

St. Paul

16

Chloe Osborne

OH

7

5'7

Barrett

21

Madison Rice-Locket

MH

7

5'9

Noe

24

Isabella Klee

OPP

7

5'9

St. Edward

13 WHITE NATIONAL

COACHES: Laura McCulloch & Kelli Johnson

#

NAME

POSITION

GRADE

HEIGHT

GRADE SCHOOL

1

Teagan Ratterman

S

6

5'3

St. Albert

2

Stella Kleffman

OH

7

5'6

White Creek Lutheran

5

Alyssa Burke

DS

7

5'1

St. Patrick

8

Alice Kempf

S

7

5'6

Holy Spirit

10

Hyllie Frederick

DS

7

5'3

Our Lady of Lourdes

11

Kelsey Harper

MH

7

5'10

St. Paul

18

Sophie Bicker

OPP

7

5'6

St. Patrick

21

Delaney Saultzman

DS

7

5'5

St. Michael

22

Kaylee Hendrickson

OH

7

5'9

St. Nicholas

42

Eva Karem

MH

7

510

Holy Spirit

13 BLACK NATIONAL

COACHES: Maria Murphy & Chris Rutledge

#

NAME

POSITION

GRADE

HEIGHT

GRADE SCHOOL

1

Audrey Whitworth

DS

7

5'1

Breckinridge County

2

Olivia Pockrus

DS

7

5'2

St. Gabriel

3

Macy Domine

S

7

5'5

St. Patrick

6

Olivia Grantham

OH

7

5'5

St. Patrick

8

Chloe Newton

MH/OPP

7

5'8

St. Gabriel

10

Kileigh Sullivan

MH/OH

7

5'7

St. Patrick

12

Alyssa Smith

MH

7

5'5

St. Mary

13

Kelsey Skeeters

DS

7

5'0

St. Patrick

18

Morgan Hahl

DS

7

4'11

St. Patrick

27

Olivia Settles

OH

7

5'5

St. Patrick

13 GREY REGIONAL

COACHES: Gary Wood

#

NAME

GRADE

GRADE SCHOOL

1

M.E. Hagan

7

St. James

3

Elaina Ziller

7

St. Raphael

6

Ella Durbin

7

St. Raphael

7

Alexandria O'Connor

7

St. Raphael

12

Riley Kamer

7

St. Michael

13

Emma Hull

7

JCTMS

15

Baylee Bolin

7

St. Mary

17

Tess Schrenger

7

St. Francis of Assisi

22

Lauren Gravatte

7

Holy Trinity

41

Mary Michael Schneidtmiller

7

Ascension

13 BLUE REGIONAL

COACHES: Todd Burch

#

NAME

GRADE

GRADE SCHOOL

3

Abby Varga

7

St. Margaret Mary

5

Ella Hardy

7

St. Agnes

7

Allison Rudolph

7

Holy Spirit

11

Haleigh Humphrey

7

Westport

12

Ireland Latkovski

7

St. Michael

13

Cindy Malone

7

JCTMS

22

Molly Potter

8

Holy Trinity

23

Molly Bates

7

St. Raphael

24

Molly Mangeot

6

St. Michael

28

Savannah Roby

7

St. Margaret Mary

13 PURPLE REGIONAL

COACHES: Aurryella Mason

#

NAME

GRADE

GRADE SCHOOL

1

Mara Bryan

7

St. Athanasius

8

Emmy Cathcart

7

Westport

12

Maddie Baker

7

St. Agnes

14

Kaylee Baker

7

John Paul Academy

22

Haley Lewis

7

St. Nicholas

23

Abigail Kuban

8

St. Nicholas

24

Katherine Kaelin

7

Brown

27

Miranda Warren

7

St. Paul

28

Keatyn Steinemann

7

Noe

99

Anna Chung

7

Sacred Heart Model

13 ORANGE REGIONAL

COACHES: Panecia Thomas

#

NAME

GRADE

GRADE SCHOOL

1

Kendall Weck

7

St. Michael

6

JoAnna Cox

6

St. Martha

7

Sadie Hussung

7

Highland Latin

8

Elisabeth-Graycee Merten

7

Brown

10

Alexis Hathorn

7

St. Athanasius

14

Alani Martinez

7

St. Margaret Mary

18

Laiken Kirby

7

St. Francis of Assisi

19

Avery Morgan

7

St. Leonard

21

Taylor Sweeney

7

St. Margaret Mary

22

Sophia Stewart

7

St. Agnes

 

 

 

 

 

 

 


 

JVA AAU

Ohio Valley Volleyball Center - 1820 Taylor Avenue, Louisville, KY 40213, phone (502) 473-1200, fax (502) 473-0944

© 2012 OVVC Copyright Ohio Valley Volleyball Center All Rights Reserved

OVVC KIVA Home Tournaments Home About Location Accomodations Contact Us Resources & Links